Mączka rybna do zanęty

Mączka rybna do zanęty – aby wędkować skuteczniej

Zanęta wędkarska, a dokładnie jej skład, to jeden z najpilniej strzeżonych sekretów wędkarskich mistrzów. Prawidłowo skomponowana zanęta przyciąga ryby w obręb łowiska, utrzymuje je, a jednocześnie nie pozwala zaspokoić głodu, tak aby najedzone ryby nie odpłynęły. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gotowych zanęt, aby podnieść ich skuteczność stosuje się różne dodatki a jednym z sekretnych składników jest właśnie mączka rybna do zanęty.

Mączka rybna do zanęty – sekret brytyjskich mistrzów wędkarstwa

Magiczne właściwości mączki rybnej w zanętach odkryli wędkarze z Wielkiej Brytanii. W produkowanych na Wyspach Brytyjskich mieszankach, mączka rybna do zanęty jest częstym dodatkiem. Dzięki swojej wysokiej skuteczności produkty szybko trafiły na rodzimy rynek. Jednak tworzone przez tamtejszych mistrzów receptury mają swoją cenę, a produkty wzbogacone o mączki rybne należą do jednych z najdroższych zanęt dostępnych na rynku. Szukając alternatywy dla drogich mieszanek warto sięgnąć po mączkę rybną i samemu stworzyć zanęty odpowiadające specyfice naszych wód. To z pewnością oszczędny sposób na uzyskanie wysokiej jakości mieszanki w znacznie niższej cenie.

Dlaczego mączka rybna do zanęty jest tak skuteczna?

Swoją skuteczność mączka rybna do zanęty zawdzięcza specyficznemu zapachowi i składowi. Bogata w białka i aminokwasy, charakteryzuje się dużą przyswajalnością i wysokostrawnością. Dla wędkarzy jednak największe znaczenie ma fakt, że zanęty z dodatkiem mączki rybnej są o wiele bardziej atrakcyjne niż tradycyjne mieszanki. Ryby szybciej wpływają w obręb łowiska i dłużej w nim pozostają, a co za tym idzie, wędkarze mogą ich łowić więcej. Mączki rybne można stosować przez cały rok, na każdym łowisku. W naszej ofercie znajdą Państwo mączki z ryb słodkowodnych, jak i łososia, makreli czy szprota, za którymi wprost szaleją tłuste karpie na łowiskach komercyjnych.

Mączka rybna do zanęty – proporcje

Mączka rybna do zanęty powinna stanowić ok 10-20% objętości całej mieszanki. To doskonała wiadomość dla wędkarzy, którzy nie chcą przepłacać za drogie zanęty z dodatkiem mączki rybnej. Dostępne w naszej ofercie mączki rybne, oprócz tego że należą do produktów najwyższej jakości, można nabyć w dużych opakowaniach o wadze od 25 do 50 kilogramów. To idealne rozwiązanie dla wędkarzy, którzy więcej czasu spędzają na rybach niż w domu, a i ci mniej aktywni mogą sporo zaoszczędzić. Nasza oferta skierowana jest również do sklepów wędkarskich i hurtowników. Jesteśmy w stanie dostarczyć dowolną ilość produktu.

polski