Olej rybny dla psa

Dlaczego warto stosować olej rybny dla psów?

NNKT, czyli nienasycone kwasy tłuszczowe są niezbędna do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu. Muszą być przyswajane wraz z pożywieniem, a spotkać je można w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak np. ryby. Z tego właśnie względu warto podawać olej rybny dla psa. Dzięki temu pomożesz wspierać jego układ sercowo-naczyniowy, odpornościowy oraz aparat ruchu. To jednak nie koniec korzyści wynikających z regularnego podawania oleju rybnego swojemu pupilowi. Możesz także liczyć na to, że poprawi się jakość sierści Twojego czworonoga i stanie się lśniąca.

Olej rybny dla psa – co warto o nim wiedzieć?

Kiedy uda Ci się już wybrać odpowiedni produkt – konieczne jest stosowanie go w sposób zgodny z zaleceniami producenta. Po czym możesz poznać, że znaleziony przez Ciebie olej rybny jest wart uwagi? Dotyczy to sytuacji, w której producent w jasny i klarowny sposób podaje informacje dotyczące nie tylko składu, ale także sposobu przechowywania oraz dawkowania dla Twojego pupila. Na rynku najczęściej znajdziesz oleje rybne dla psów z dorsza (tran) oraz z łososia. Mogą być one stosowane zarówno w przypadku szczeniąt jak i psich seniorów.

Jak podawać psu olej rybny?

Kluczowe jest to, aby nie przekraczać dziennej dawki sugerowanej przez producenta. Dotyczy to szczególnie oleju z dorsza – w przypadku przyjmowania nadmiarowej ilości może bowiem dojść do hiperwitaminozy. W zdecydowanej większości przypadków czworonogi uwielbiają smak oleju rybnego. Najprostszym sposobem jest polanie olejem psiej karmy – nie ma jednak przeciwwskazań, aby podawać go na łyżce. W przypadku psów z długą sierścią przy pysku (np. sznaucerom) wielu opiekunów przeciera psi psyk wilgotną szmatką, aby pozbyć się intensywnego rybnego zapachu.

Zależy Ci na zdrowiu Twojego pupila? Zadbaj o jego prawidłową dietę!

Każdy opiekun czworonoga chciałby zapewnić swojemu podopiecznemu jak najlepsze warunki do zdrowego i długiego życia. Nie da się ukryć, że w osiągnięciu tego celu konieczna będzie zbilansowana dieta obfitująca w niezbędne składniki odżywcze. Regularna dawka aktywności fizycznej oraz badania kontrolne to kolejne filary zapewniające odpowiednie warunki dla Twojego psa. Bez względu na to, czy karmisz swojego pupila karmą suchą czy mokrą, a może przygotowujesz posiłki samodzielnie – włączenie do jego diety oleju rybnego przyniesie pozytywne rezultaty! Skorzystaj z propozycji zgromadzonych na naszej stronie internetowej i wybierz odpowiednie produkty, które wzbogacą psią dietę!

polski